logo
Nákupný košík

Organizovanie a sprostredkovanie poľovačiek
MenuSrbsko

Srbsko polovačkaTúto krajinu považujú mnohí za nezaujímavú destináciu a ako nečlenský štát EÚ aj za pomerne komplikovane navštíviteľnú. Áno, sám sa s týmto konštatovaním žiaľ stotožňujem, navyše umocnený vlastnými skúsenosťami s neochotou srbskej polície a uplatiteľnými colníkmi. Jedno je však podstatné, a to, že poľovačku na prepelice legislatíva žiadnej inej, z geografického hľadiska bližšej európskej krajiny, neumožňuje, aj aj keby ju povolila, stavy nie sú niekde také ako v Srbsku.

Polovačka v SrbskuPokiaľ ide o poľovačku na prepelice, revíry sa nachádzajú na severe krajiny, najmä v okolí mesta Senta. Poľovnícky pobyt navrhujem hosťom v trvaní 3 dní s tým, že prvá vychádzka je plánovaná na poobede v deň príchodu a záverečná na ráno v deň odchodu. Hostia tak majú k dispozícii 4 vychádzky na prepelice a jednu obednú (v 2. deň pobytu) na holuby hrivnáky a hrdličky. Pri troche poľovníckeho šťastia nemá priemerný strelec problém uloviť za deň 20-30 prepelíc, resp. 40-50 holubov. Na prepelice sa poľuje formou pruhovky (3-6 strelcov za pomocu stavačov alebo sliedičov) a na holuby na ťahu (väčšinou v slnečnici). Ulovené prepelice Vám domáci personal chutne pripraví na obed či večeru.

Uvodnými slovami o úrovni Srbska som Vás nechcel odradiť od návštevy tohto štátu, len som považoval za podstatné informovať Vás o tom, čo Vás tu môže stretnúť. Uľahčím Vám to v tom, že pri prejazde maďarsko-srbskou hranicou, resp. naopak Vás budem čakať na hraničnom prechode a vybavím všetky formality súvisiace s dovozom, resp. vývozom zbrane a streliva za Vás. Pokiaľ ide o ubytovanie a stravu sú na výbornej úrovni, rovnako tak je na dobrej úrovni aj organizácia samotnej poľovačky.

Polovačka SrbskoRovnako ako v Rumunsku je aj tu pomerne kvalitná populácia srnčej zveri, no Maďarsko poskytuje v tomto smere ďaleko širšie možnosti a cenový rozdiel medzi týmito krajinami nie je podľa môjho názoru takého rozsahu, aby som svojich hostí vodil na srnce do Srbska. Z ďalších druhov zveri tu čo do početnosti ani kvality nežije druh zveri, na ktorý by nebolo možné poľovať vo vyspelejšej krajine.Všetky práva vyhradené - www.hunternh.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam