logo
Nákupný košík

Organizovanie a sprostredkovanie poľovačiek
MenuRakúsko

Rakúsko polovačkaRakúsko je vyspelou krajinou s dobrou infraštruktúrou. Aj keď sa potrebujeme dostať na druhý koniec krajiny, väčšinou to vďaka kvalitným rakúskym diaľniciam zvládneme za pár hodín. Aj z tohto dôvodu sú Rakúske Alpy obľúbeným miestom záujmu poľovníckych hostí.

Z hľadiska možností lovu v Rakúsku je pre našinca zaujímavá len poľovačka na kamzíka a svište. Kamzík sa loví vo vysokohosrkom prostredí na a nad hornou hranicou lesa. Loviť možno vo viacerých revíroch, pričom výber konkrétneho revíru dohodnem s poľovníckym hosťom podľa jeho požiadaviek, vychádzajúc pritom najmä z jeho kondície. Mnoho revírov je vybavných lesnými cestami vedúcimi až takmer k miestam, kde sa kamzíky zdržiavajú. Hustota zazverenia je dobrá, za jednu vychádzku uvidíte viacero kamzíkov. Trofejová kvalita je v porovnaní s Rumunskom priemerná.

Svište sa lovia na tých istých miestach ako kamzíky. Početnosť je mimoriadne vysoká. Ulovenie svišťa si vyžaduje v absolútnej väčšine prípadov jednu vychádzku.

Polovačka v RakúskuSlužby spojené s poľovačkou sú na vysokej úrovni. Poľovnícki sprievodcovia svoje revíry poznajú a trpezlivo Vás dovedú k zveri tak, aby ste mali šancu ju uloviť. Ubytovanie je možné zabezpečiť na horských chatách vzdialených od miest, kde samotný lov prebieha len pár sto metrov. V prípade vyšších nárkov na úroveň ubytovania je možné zabezpečiť ubytovanie v ubytovacích zariadeniach vyššej kategórie. Typické pre poľovačku v Rakúsku je prísne dodržiavanie poľovníckych zvyklostí a tradícií.Všetky práva vyhradené - www.hunternh.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam