logo
Nákupný košík

Organizovanie a sprostredkovanie poľovačiek
MenuSlovensko

Polovačka slovenskoPoľovníctvo u nás má veľkú tradíciu, čo mnohí poľovnícki hostia zo zahraničia oceňujú svojimi pravidelnými a opakovanými návštevami na Slovensku. Vzhľadom na úroveň ponúkaných služieb a zazverenosť revírov preferujú režijné revíry spoločnosti LESY SR, š.p., s ktorými spolupracujem aj ja. So spoločnosťou LESY SR, š.p. má moja spoločnosť HUNTER NH, s.r.o. uzavretú už viac rokov obchodnú zmluvu, na základe ktorej poskytuje možnosti lovu v režijných štátnych revíroch za rovnakých podmienok ako samotné štátne lesy. Vašou výhodou v prípade, že si objednáte poľovačku prostredníctvom mňa je, že osobne dohliadnem na priebeh poľovníckej akcie a s využitím mojich kontaktov a skúseností urobím všetko pre dosiahnutie úspešného výsledku a Vašej spokojnosti.

Na Slovensku je okrem štátnych lesov veľmi málo užívateľov poľovných revírov, ktorí dokážu zabezpečiť porovnateľný poľovnícky zážitok a sprievodný servis. Viackrát som sa sklamal v prístupe „ľudových PZ-iek” a v úrovni ich profesionality a ulakomil som sa na nižšie ceny. Svojim hosťom budem aj za cenu vyššieho poplatku za poľovačku ponúkať len akcie v overených revíroch a za súčinnosti spoľahlivých partnerov. Medzi poľovníckymi organizáciami sú samozrejme aj svetlé výnimky (žiaľ veľmi málo), s týmito užívateľmi revírov plánujem spolupracovať aj do budúcna.

Pokiaľ ide o druhy zveri na ktoré je možné na Slovensku poľovať výhodnejšie ako inde, je to muflón, diviak formou spoločnej poľovačky a bažant v bažantnici.

MuflónPoľovačku na muflóna Vám viem zabezpečiť vo voľných revíroch a vo zverniciach v užívaní spoločnosti LESY SR, š.p., ako aj v niektorých privátnych revíroch. Tak početnosť ako aj kvalita populácie na Slovensku žijúcich muflónov je výborná a nie jeproblém uloviť za 2-3 vychádzky muflóna hosťom požadovanej kategórie.

Vyhľadávaným artiklom sú na Slovensku spoločné poľovačky na diviaky, a to tak vo voľných revíroch, ako aj vo zverniciach. Čo sa týka voľných revírov, uprednostňujem 2-dňové poľovačky, na ktorých nebýva problém dosiahnuť výrad na úrovni 20-30 diviakov za deň vo voľnom revíri, resp. 30-50 ks vo zvernici. Počet strelcov ustaľujem v snahe obsadiť naozaj len „horúce” štandy na max. 15 (vo zvernici do 12). V ostatnom období využívame (v prípade súhlasu užívateľa revíru) legistaívou danú možnosť loviť na spoločných poľovačkách aj netrofejovú jeleniu, danieliu a muflóniu zver. Z teritorálneho hľadiska preferujem revíry na juhu Slovenska (okolie Rimavskej Soboty, Tornaľe, Veľkého Krtíša a Lučenca).

BažantNa Slovensku je množstvo štátnych i privátnych bažantníc, no žiaľ úroveň poľovačiek prudko klesá a v snahe zvýšiť percento zloviteľnosti užívatelia bažantníc bažanty vyhadzujú pred strelcami z bedničiek tak, aby ani náhodou čo i len jeden bažant neuletel. Rovnako tak sa strelecké stanovištia umiestňujú príliš husto a na letiaceho bažanta strieľa aj tretí sused. Moja filozofia realizovaná v praxi v Bažantbici Nové Osady neďaleko Galanty je v tomto smere iná. Samozrejme je aj mojim cieľom uloviť čo najvyššie % vypustených bažantov, no v žiadnom prípade nie na úkor úrovne poľovačky. Štandy vyznačujem tak, aby si hostia spred seba navzájom bažanty neustreľovali. Premyslenou organizáciou pohonov a vhodným terénom možno lov v bažantnici priblížiť k lovu vo voľnej prírode.

Na Slovensku by vprípade zrušenia obmedzenia maximálneho hmostného limitu pri love medveďa bola zaujímavá aj poľovačka na túto našu najväčšiu šelmu. V danom prípade však len málokto upredností ulovenie 100 kilového „medvedíka” na Slovensku pred poriadnym medveďom v Rumunsku.

Diviak polovačkaAk sa napriek môjmu konštatovaniu o tom, že srnca, jeleňa či daniela je výhodnejšie uloviť v Maďarsku či Rumunsku rozhodnete ako lokalpatriot pre poľovačku na tento druh zveri na Slovensku, samozrejme som ochotný a schopný zabezpečiť pre Vás záležitosti tak, aby ste odchádzali z poľovačky spokojný.Všetky práva vyhradené - www.hunternh.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam